BOUTIQUE FITNESS

Čemu všemu by ses při návštěvě fitness centra raději vyhnul? Trapnému tlačení se skrze ocelový turniket., nepříjemným pohledům příliš ostražité recepční, stísněným šatnám, navlhlým malým skříňkám a potom těm pohledům dvou tuctu očí, než si po vstupu do samotného prostoru posilovny vybereš svůj stroj. Nebo návratu do anonymních šaten a špinavě vyhlížejícím sprchám, kam se celou dobu těšíš jen proto, že si budeš moci říci: „Splněno, mám to za sebou.“ Tak o tom přestaň snít a tomu všemu se vyhni. Snadno a jednoduše. Díky boutique fitness.

Boutique je neskutečně šik

A teď si pojďme povídat o jiných představách. Recepce, která připomíná malý elegantní hotel – dokonale navržený, s promyšlenými detaily jako jsou světla, lampičky, věšáčky a další. Kde je zkrátka všechno uzpůsobeno komfortu a stylovému zážitku přicházejících. Žádná zamračená a znuděná recepční, ale usměvavý personál, který ti nabídne ručník. Ví totiž, kdo jsi – zná tvě jméno i účel tvé návštěvy. Zdravíš se s lidmi posedávajícími v podnikové kavárně popíjejíce smoothie, které si pro doplnění živin dopřávají vždy po lekci. A prostor, kde se cvičí? Nepříliš velký, útulný, vybavený vším, co potřebuješ. Včetně trenéra, který chválí tvou zlepšující se kondici. A třešnička na dortu (kromě smoothie samozřejmě)? Zážitek v horké sprše – čisté, prostorné, poskytující dostatek soukromí…

Vítejte v boutique fitness

Líbí se ti takové představy? Pak pro tebe máme dobrou zprávu – nejsou to představy, je to realita. Realita, kterou nabízí nový koncept fitness nesoucí přízvisko „boutique“. Existuje hned několik důvodů, proč si tato přátelská filosofie nachází stále více příznivců. Všichni jsme unavení z velkých anonymních fitness center. Toužíme po lidském kontaktu, osobnosti, po někom, kdo nám poradí a řekne, co děláme dobře a co ne, kdo se hladce integruje do našich životů, aby nám pomáhal. Potřebujeme místo, které nabízí nejen bezduchou dřinu ale cvičení a zážitek k tomu. Počítáme s tím, že za tyto nadstandardní služby je třeba si připlatit, aby byly takové, jaké jsou. Takové, jaké je chceme mít. Proto není neobvyklé, že se ceny kurzů v některých lokalitách dostávají až k hranici 20 liber (580 Kč). Což plně chápeme.

Prostor, kde se boutique fitness provozuje, není obvykle větší než 250 metrů čtverečních. Mívá 1-2 místnosti, které pojmou kolem 12-15 osob najednou. Boutique fitness studia se obvykle zaměřují na lekce vedené instruktory. Jedná se o HIIT, jógu nebo indoor cycling. Přiměřená velikost takových studií umožňuje majitelům lepší pronájem a transformaci na modernější požadavky. Což je další důvod, proč se najednou objevují všude – blízko tvému domu i pracovišti. V každém případě to pro tebe znamená – méně času stráveného cestováním a více času stráveného ve sprše!